Úvod Doporučení a prevence

Doporučení a prevence

Doporučení a prevence mykóz

Doporučení jsou celkem logická, neumožnit přemnožení kvasinek a plísní. Stačí jednoduchá pravidla.

  • Vzdušně se oblékat, nenosit těsné a zařezávající se prádlo a kalhoty. Vždy udržovat okolí genitálu v suchu. Vlhké prádlo či plavky co nejrychleji převléct, kůži vysušit.
  • Při hygieně je třeba se vyhnout výplachům pochvy, kdy dochází k porušení mikroklima. Používat speciální sprchové gely na intimní partie, případně s neutrálním pH 5,5. Neaplikovat deodoranty přímo na genitálie. Dodržovat hygienu před i po intimním styku (týká se všech částí těla, které příjdou do přímého styku s pohlavními orgány, např. prsty, nehty), kůži vysušit.
  • Preventivně užívat doplňky stravy s probiotickou kulturou, zvláště při oslabení, užívání antibiotik, stresu apod. Je vhodná i konzumace jogurtů či nápojů s probiotickou kulturou.
  • Nepřejídat se sladkými pokrmy a omezit sladké nápoje. Cukrovkáři musí dbát pokynů lékaře.
  • U pohlavního styku je nutné dbát i na opatrnost, aby nedošlo k mikrotraumatům (k poškození sliznice) genitálu.
  • Včas se léčit, při vzniklých obtížích sliznici neškrábat!

Diskuse (5 komentářů)

Lucka, (01. 11. 2012 19:49) Reagovat
Dobrý den, můžu se zeptat když jsem měla minulý týden tento problém za jak dlouho může spát se svým přítelem? děkuji
Denisa, (04. 11. 2012 09:28) Reagovat
Přítel by se měl preventivně namazat např. gynepevarilem ( volně prodejný myslím ) jinak by se Vám mykóza mohla vrátit. :-?
Kačka, (11. 04. 2013 22:36) Reagovat
Prosím,pH neutrální v textu máte uvedeno jako 5.5,to je chyba! 7 je neutrální pH! Ženy ve vagině mají slabě kyselé prostředí,nikoli neutrální.
Veronika, (04. 02. 2014 16:04) Reagovat
Krásný den všem, také jsem už byla zoufalá - s mykózou pravidelně 2x v měsíci - a chystala se na poslední pokus ve formě Wobenzymu, ale měla jsem štěstí a dřív jsem navštívila masáž pro ženy. Je to už 3 měsíce, co jsem na ní byla poprvé a od té doby nemám ani náznak mykózy. Zřejmě to jde i přirozenou cestou. Zkuste to taky. www.davidmasaze.cz. Jedná se o velmi solidního maséra, který se zaměřuje na ženské energie a tím i pomoc při ženských potížích. Za zkoušku nic. :-)
Alecia, (27. 11. 2014 11:22) Reagovat
That is a very good tip particularly to those new to the blogosphere.Short but very precise info… Thanks for sharing this one.A must read article!Stop by my blog - We-Vibe 4: http://lolatoys.com/es/we-vibe-4-plus.html
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty