Úvod Recenze knih

Recenze knih


název knihy : Systémové mykózy a jejich léčba
Autor: Jan Haber
Nakladatelství: Galén
Město: Praha
Rok vydání: 1995
Počet stran: 319
ISBN: 80-85824-16-7
cena : nelze běžně zakoupit, pouze knihovny
Anotace

Monografie „Systémové mykózy a jejich léčba“ je koncipována tak, aby mohla sloužit jako referenční zdroj informací o oportunních mykotických infekcích u imunologicky oslabených pacientů.


Naše recenze

Na začátku knihy se seznámíme s terminologickými poznámkami. První část je pak věnována epidemilogii oportunních mykotických infekcí. Jsou zde přiblížené kandidózy, aspergilózy, mukormykózy atd. Seznámíte se s mechanismy vzniku oportunní mykotické infekce a s jejími obecnými a specifickými faktory, s obrannými mechanismy hostitele… Další kapitola se soustřeďuje na klinické projevy mykotických infekcí (knadidóza, mukokutánní kandidóza, orgánová kandidóza, kandidémie, zásady terapie, aspergilóza, kryptokokóza a další podrobné informace k této problematice. Více se také dozvíte o diagnostice systémových mykotických infekcích. Druhá část knihy je podrobně věnována antimykotikům.Najdete tu informace o polyenech, emafotericinu B, amfotericinu B na tukovém nosiči, antimetabolitech, flucytozinu, azolových antymkotikách, mykonazalu, ketokonazolu, flukonaolu, intrakonazolu. Poslední kapitola přibližuje prylaxii mykotických infekcí, konkrétně tu jsou fakta o režimových opatřeních, totálním ochranným režimu atd. Tuto poslední kapitolu připravil Vladimír Krčméry a je psána ve slovenštině. Na konci knihy najdete použitou a doporučenou literaturu, více o autorech a přehledný rejstřík. Kniha je odborného rázu a je v ní velké spektrum informací. Laikovi se publikace může číst velmi obtížně. Najdete tu tabulky a přehledné nákresy, které vám více celou problematiku přiblíží.


Diskuse (6 komentářů)

Katrinka, (03. 08. 2010 15:40) Reagovat
trpela jsme posledni rok na opakovane mykozy, pomohlo mi az posilit imunitu (brala jsem curenzym), knizku si urcite koupim, i když to vypadá dost odborně.
Lolita, (26. 07. 2014 12:29) Reagovat
Appreciate the recommendation. Will try it out.Here is my webpage :: lubricante bolas chinas: http://www.cosmeticaerotica.net/lubricantes
RichardBoox, (27. 12. 2014 05:26) Reagovat
best pharmacy school in usa buy hydromorphone doctor who 11th doctor costume
Heike, (16. 01. 2015 05:29) Reagovat
you're in reality a excellent webmaster. The website loading velocity is amazing.It sort of feels that you're doing any unique trick.In addition, The contents are masterwork. you have performed a great job in this matter!my web-site lubricante: http://www.naturline.com/comprar-lubricantes-c-32.html
Dessie, (21. 06. 2015 11:09) Reagovat
Thanks for finally writing about >Recenze knih - Vaginální mykóza =T15e5CGUWVI]shop lenses and accessories[/url]
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty