Úvod Diskuze - poradna

Diskuze - poradna

Potřebujete poradit? Napište nám svůj dotaz a naši odborníci se Vám pokusí odpovědět. Přidat dotaz >>

 


Diskuse (268 komentářů)

Mirka, (26. 01. 2010 09:11) Reagovat
Dobrý den, prosím o radu někoho, kdo má zkušenosti s opakovanou vaginální mykózou.Poprvé jsem ji měla ve 20 (nyní mi je 26) a od té doby se mi neustále vrací, a to několikrát do roka. Mám pocit, že je to čím dál častější a horší. Léky, které dostávám od gynekologa zabírají, ale jen na chvíli. Nemáte zkušenosti s něčím, co skutečně zabírá tak, že se mykóza neobjeví, nebo alespoň dlouhou dobu neobjeví.Děkuji.Mirka
ZUZKA, (31. 05. 2010 17:23) Reagovat
Dobrý,jsem úplně stejný "případ" jako vy. Myslím, co se týče uváděných věků. Já tedy nevím, jaké Vám dal váš gynekolog léky, ale mě při vracející mykóze dal teď naposledy tablety (bohužel si teď nevzpomenu na název), ale berou se preventivně, a to vždy při začátku menstruace po dobu tří měsíců. Já jsem tuto léčbu absolvovala (je to půl roku) a zatím se mi mykóza nevrátila. Tak doufám, že je to trvalejšího rázu, i když samozřejmě vím, že na závěry je ještě brzy.
SYLVA, (11. 05. 2011 09:13) Reagovat
Také jsem tu tříměsíční léčbu absolvovala. Zhruba rok jsme měla klid, ale pak se mi zase mykóza vrátila. Dostala jsem zaváděcí pilulky a když jsem za dva měsíce dostala mykózu znovu, začala jsem opět brát tříměsíční léčbu. Jenže teď se mi opět vrátila. Chjo...Je to otrava.
Ivana, (12. 08. 2012 07:32) Reagovat
já měla podobný problém, mě zaručeně pomohl přípravek Laktobacily imunit. Tyhle laktobacily ti upraví poševní mikrofloru..taky se mi zlepšila imunita celkově. Není to drahé a každý den si dám tobolku a beru preventivně. A mám už klid..
lulu, (15. 01. 2013 21:23) Reagovat
Mykóza není lokální problém, nemá tedy cenu léčit ji lokálně mastmi, čípky, apod. To jen odstraní projevy, ne příznaky.Mykóza je velmi často způsobena překyselením organismu a nezdravou stravou (hlavně cukry). Zkuste na čas vyloučit konzumaci cukru, kávy, černého čaje a alkoholu).Spolehlivě pomáhá čaj nebo čajový koncentrát na odkyselení organismu od firmy Serafin a od stejné firmy kapičky z grepových jader.
lulu, (15. 01. 2013 21:27) Reagovat
Doporučuji si přečíst:http://www.anetabenediktova.cz/cz/clanek/Nazory/23_Kvasinkove_zanety_a_vytoky.html
Jajina, (13. 02. 2013 10:21) Reagovat
Snažím se také teď o zdravější životní styl bez sladkého a dalších úprav, co mi poradil gynekolog. Mykózy se mi totiž také pravidelně vrací. Prodělala jsem teď delší léčbu pomocí tabletek a teď se udržuji zdravější výživou. Zatím to je dobré, ale nechci to zakřiknout.
JANA, (16. 07. 2010 21:39) Reagovat
Mirko,to je staršně individuální. Bohužel jsou ženy, kterým se mykóza vrací opakovaně a těžko se s tím něco dělá. Já jsem stejný případ a je to...Zkrátka těžké občas zmizí na nějakou dobu, třeba na rok a pak ji zase mám častěji. Také nevím co s tím. Teď mi jen napadá, že alternativní medicína dnes léčí kde co...Tak jestli třeba i na tohle nemá odpověď...
DITA, (07. 09. 2010 10:17) Reagovat
Také se mi neustále vrací mykóza. Ono se s tím tak nějak moc dělat nedá, alespoň tak mi to podal můj gynekolog.
Dominika, (26. 04. 2011 07:39) Reagovat
Ahoj, není pravda, že se s mykózou nedá nic dělat! Jen se u každěho liší léčba a její průběh. Já jsem 5 let zkoušela všechno možný. Buď to zabralo na chvilku a nebo vůbec. Tím nechci říci, že by přípravky jako rosalgin, femigel, candivac... byly špatné, jen mě prostě nezabraly. Nakonec jsem se rozhodla investovat do Wobenzymu, který jsem užívala tři měsíce a jsem už 8 měsíců bez potíží.Toť má zkušenost.
Martina, (24. 05. 2011 16:41) Reagovat
Málem jsem boj s mykózou také vzdala jako spousta jiných dam. Ale naštěstí jsem se zařekla, že dokud nevyzkouším vše,co znám, nedám si pokoj. Wobenzym jsem měla připravený až nakonec ( z finančních důvodů). Brala jsem tři měsíce jako Dominika a jsem v pořádku. Samozřejmě pokud jdu do bazénu, dělám si výplachy Rosalginem, používám intimní mýdla, atd.. Nějaká prevence být musí.
MARTINA, (08. 07. 2011 06:14) Reagovat
Tak já také trpím opakujími se mykózami a občas se mi také stane, že mi doktor dá nějaké léky, které jsou fakt dobré a já jsem po nich třeba rok bez komplikací, ale pak se to zase vrátí. Myslím, že by to bylo stejné i u Woenzymu. Vzhledem k tomu, že však na mykózu zkouším úplně všechno a opravdu se ji chci zbavit. zkusím ho. I když si myslím, že se bude vracet dál.
MARIE, (10. 04. 2012 09:14) Reagovat
Ale dá se dělat...V poslední době je hodně možností, ne všem samozřejmě zabírá všechno, ale chce to zkoušet. Já dříve trpěla taky na vagínální mykózy. zajímavé je, že téměř samy vymizely po porodu.
Ketka, (19. 07. 2017 23:43) Reagovat
Holky mě tenkrát na mykozy hodně pomohl herbalon. Myla jsem se ním denně a zabíralo to
holeckova, (18. 04. 2011 15:39) Reagovat
Ahoj Jano,já jsem bohužel ten samý případ, jak říkáš ty a Mirka. OD doktora jsem ted, ale dostala doporučení na FemiFit nechá se koupit i na internetu a nebo u gynekologa. Je to intimní sprcha a při potížích ji používám obden jinak jednou týdně jako prevenci a je to výrazně lepší. OD té doby co to používám tak se již nevrátila tak snad mám pokoj... tak mohu jen doporučit
MONI, (21. 09. 2011 12:17) Reagovat
Já už k doktorovi s mykózou nechodím. Měla jsem pořád nějaké problémy, vrácela se mi. Vždycky mi něco předpsal, ale stejně to nezabralo. Tedy na ten konkrétní případ jo...ale ne dlouhodobě. Pak jsem objevila, že jsou nějaké prášky proti mykóze bez předpisu (teď nevím, jak se jmenujou), takže se v případě problémů obracím na ně. Alespoň nemusím neustále lítat na gynekologii.
Hanka, (03. 05. 2012 18:06) Reagovat
prosim vas co mam delat kdyz nevim jestli mam mykozu...nestalo by se my nic kdyby jsem pouzivala leky na mykozu ale pri tom ji nemela?
Hanka, (05. 10. 2010 17:32) Reagovat
Ženský podívejte se na tenhle web, jsou tam informace podané moc příjemnou formou a video a slušný ceny - www.anionhygiene.cz. Tyhle anionový vložky Lady anion jsou fakt dorý, řekla bych ojedinělý. Tak to zkuste taky. Pa Hanka
Lomar.cz - anionky, (24. 02. 2011 22:16) Reagovat
Dobrý den,na stránkách lomar.cz se tyto vložky prodávají za velmi nízké ceny i s osobním odběrem v Brně a nebo levným poštovným. Snad Vám tato informace pomůže.Děkuji
Eliška, (09. 07. 2012 08:48) Reagovat
Díky za tip, stránky určitě zhlédnu. Mám s tím v poslední době také problémy, takže hledám co nejvíce konstruktivních rada. Díky.
Jana, (22. 12. 2010 09:43) Reagovat
Dobrý den,zkušenost má vlastní je s anionovými vložkami. Po antibiotické léčbě jsem trěla stále na záněty, pálení při močení, zaváděla jsem různé čípky předepsané gynekologem a stále,. Nyní již dlouhopu dobu kupuji tyto vložky a mohu s 99% úspěchem říci, že jsem téměř rok neměla žádné obtíže tohoto typu. Jana
Klarca, (03. 02. 2011 20:21) Reagovat
Holky, tohle je docela drsna metoda, http://diety.doktorka.cz/protikvasinkova-dieta/ ale mela jsem ted 4 roky klid. Bohuzel jsem se prestala hlidat a vpustila si do zivota kazdy den cokoladu, kecup a colu a mykoza je zpet, tak jsem zase na zelenine a bilych jogurtech, hlavni je vydrzet ;-)
LENKA, (18. 10. 2011 08:20) Reagovat
Jj, také trpím na vaginální mykózu a doktor mi říkal, že bych se měla vvvarovat čokolády, ale o jiných potravinách nemluvil. Čokoládu nejím a vaginální potíže i přes maximální hygienu mám pořád. Doktor mi říkal, že to klidně můžu mít ze stresu. Tak nevím...
Pippi, (31. 12. 2011 10:18) Reagovat
Jj, mě také řekl gynekolog, že mám vaginální mykózu pravděpodobně ze stresu a já tomu věřím. Objeví se mi vždy, když mám špatné období v práci, kdy nás honí termíny a jsem ve stresu. Njn, tělo si umí dát znamení, že mu vyhovuje klidnější životní styl. Ne vždy to však jde.
MIRKA, (29. 01. 2012 13:40) Reagovat
Tak ono je opravdu hodně nemocí způsobené stresem, ale taky si myslím, že je to o tom, jak člověk dokáže zvládat stres. Myslím, že se ze stresem člověk může poradit, aniž by si způsoboval různá psychosomatická onemocnění.
IVANA, (13. 04. 2012 11:30) Reagovat
Já jsem taky trpěla na vaginální mykózy, ale pak jsem vysadila čokolády a používám mýdlo na intimní oblasti a mám klid. Kamarádka má také tyto problémy a ta a´t se snaží dělat cokoliv a cokoliv bere, tak to na ní nepůsobí. Je z toho už hodně zoufalá. Navíc chce mimiko, ale kdy se o něj snažit, když pořád má nějakou léčbu.
Eliška, (26. 05. 2012 18:00) Reagovat
Dieta je základ. Taky mi to, dle mého názoru, pomohlo nejvíc. Krom toho jsem během léčby užívala Wobenzym a snad i ten to urychlil. Ale boj je to s ní byl strašný :-*
HANKA, (24. 05. 2012 05:16) Reagovat
Zkusím to také. Jsem sice co se týče jídla vcelku požitkář, ale ty vracející mykózy mě fakt děsí. Jsem z nich nešťastná a udělám téměř cokoliv, abych se jich zbavila. A možná jako bonus zhubnu nějaké to kilo.
Dana, (26. 04. 2011 15:18) Reagovat
Ahoj Mirko ja ji mela od17let ted je mi 27a az ted mi znama poradila pouzivat kazdy den 1 tabletku laktobacilu od swiss kdyz jsem mela problem brala jsem 2dene ted si davam 1dene jako prevenci a musim rict ze tak pul roku nic a to sem trpela kazdej mesic zkus to snad sti to taky pomuze a nekoupej se ve vane jen se sprchuj a vecer spi bez kalhotek vetrej:-)tak drzim palce pa
Brie, (06. 03. 2013 07:24) Reagovat
Také zkusím laktobacil. Už mi ho někdo doporučoval. Ráda bych už se také zbavila těch mykóz, nebo je alespoň omezila. Přijde mi, že je mám stále častěji.:(
Líba, (20. 12. 2011 19:30) Reagovat
Mirko, jak je na tom Váš partner? Je třeba dbát na zvíšenou hygienu. Nejlépe používat speciální sprchové gely, k dostání v každé lékařně, jsou i takové na podporu mikroflory. Jednu dobu jsem na to trpěla. Máte li partnera pošlete jej na vyšetření zda též na něco takového netrpí, u mužů se to projevuje jinak, mnohdy to ani nezaregistrují, to může být důvod toho proč se Vám to vrací. Takže sex s ochranou během i po léčbě. Vyšetření partnera Vám má doporučit lékař. Zvíšená hygiena doma, ve škole, ale i v práci. Vyhejbejte se veřejným toaletám atd. Daly by se doporučit bylinky, ale vždy je třeba zjistit příčinu, kde k tomu přicházíte. Nabízím online poradnu zdarma, nová rubrika, výklad karet www.alpany.blog.cz, nabízím, ale nenutím vás
Surikata, (15. 01. 2012 19:14) Reagovat
No mě osobně pomohlo Saforelle. Buď mycí gel nebo krém... Já používám ten gel každý den, a je to super;) i můj doktor říkal, žejako prevence je to dobé a zatím funguje...;)
Lenka, (01. 04. 2012 09:09) Reagovat
Dobrý den! Objevila jsem úžasný lék na chronickou mykózu. Je mi 27 let a už od puberty trpím stále se vracející vaginální mykózou. Přípravky od gynekologa mi pomohou, ale vždy jen na krátký čas.Grepofit jsem začala brát tuto zimu jako prevenci proti nachlazení. Nicméně do 14 dnů mi zmizela vaginální mykóza a po několika měsících braní mi dokonce slézá i mykóza z nehtů na nohou!!! Beru 2 tabletky denně, což je poměrně nízká dávka.:-)Lenka
Bára, (08. 05. 2012 19:51) Reagovat
Dobrý den, měla jsem úplně stejný problém jako vy.. Opakovaně se mi vracela více než dva roky- a stále častěji. Stačila trocha stresu, nepravidelná strava atd. Zkrátka pořád dokola.. Vyzkoušela jsem snad všechno, gynekolog mi napsal prášky, po týdnu jsem se "vyléčila", ale žádný dlouhodobý účinek. Před 6 měsíci mi lékarnice doporučila přípravek Gynocaps , uživá se preventivně, ja ho užívala i při prvních příznacích a půl roku žádný problém! Vřele doporučuji, snad pomůže i Vám :)
Mgr. Lenka Hubálková, (27. 12. 2012 07:31) Reagovat
Ahoj!Jsem paní Mgr. mikrobioložka ;). Vždycky jsem měla problém s opakovanou vaginální mykózou a i lehkou candidovou infekcí na nehtech na nohou.VYKAŠLETE SE NA JAKÉKOLIV CHEMICKÉ PŘÍPRAVKY i léky předepsané od gynekologa!Na vaginální mykózu stačí dát si 3 dny po sobě do pochvy injekční stříkačkou BÍLÝ JOGURT (asi 3 ml) - laktobacily v něm obsažené vytvoří přirozenou mikroflóru, která ta vytlačí a vyhubí kvasinky.Jinak na chronickou candidovou infekci mi pomohl přípravek GREPOFIT (výtažek z grepových semínek). Podvou měsících braní dvou tabletek denně mi zmizela vaginální mykóza i plíseň na nohou (I NA NEHTECH - prostě odrostly) a UŽ SE NIKDY NEVRÁTILA.A NEJEZTE SLADKÝ - TY POTVORY TO MAJÍ PROSTĚ RÁDY :-)))LenkaPS: kdyžtak mě kontaktujte na mailu ;)
Dana Zářecká, (21. 02. 2017 12:36) Reagovat
Ahoj, mám skvělou zkušenost s Ovocanem. Doporučila mi ho lékařka v době, kdy jsem žila v Itálii. Jsou to tablety a čípky. Brala jsem to 3 měsíce za sebou a od té doby mám klid. Bohužel nevím, jestli se dá tento přípravek koupit u nás. Dana
Markéta, (16. 10. 2018 14:50) Reagovat
Ahoj, já už od puberty trpěla na mykózy. Neustále se opakovali. Doktorka mi poradila Gynocaps. Beru ho jako prevenci a mám klid.
Jindra, (11. 03. 2010 16:12) Reagovat
dobrý den,je mi 28 let a již několik let mám problémy s mykózamy. Tedy od té doby co jsem použila ATB penicilinové řady. V těhotenství to bylo dokonce nesnesitelné. Mykózou trpím každý druhý měsíc, zejména před menstruací, ale není to pravidlem a používám clotrimazol.Antikoncepci momentálně neužívám. S manželem používám kondom.Poraďte mi prosím nějaký účiný preventivní přípravek (tablety), protože z léčby už jsem nešťastná. Děkuji
MONIKA, (19. 10. 2010 11:26) Reagovat
Ono hodně věcí je spíše jen na předpis. Také jsem dlouho trpěla opakovanými mykózami, i když asi ne v takovém množství, jak popisujete vy, ale poté jsem dostala nějaké tablety, které jsem brala při menstruaci po dobu tří měsíců a teď mám klid. Nevím už, jak se ty prášky jmenovaly, ale určitě bych se o tom poradila s gynekologem.
EVA, (07. 06. 2012 07:01) Reagovat
Víte, co je zajímavé. Když mám mykózu, tak se mi rozjede a musím k lékaři a nastavit léčbu. Ale když mám před menstruací, tak po menstruaci jakoby zmizí a já pak k lékaři nemusím. Máte s tím také někdo podobné zkušenosti.
Terulka, (07. 04. 2010 12:41) Reagovat
Ahoj je mi 19let ,mykozami trpím od swého prwního styku,mám to po každém druhém styku,je to strašný a dostáwá se mi to i do močowého měchýře,takže mám i záněty w jednom kuse :cry: jestli někdo wíte co oprawdu zabítá jako prewence,napište prosím, mooooooc děkuji.
Ivana, (30. 09. 2010 15:35) Reagovat
určitě se podívej na www.anionka.cz - znám spoustu žen a dívek, co problémy měly a díky těmto novým speciálním výrobkům je nemají. A nenos tampony!!!
Andy, (15. 08. 2012 08:13) Reagovat
Nevím, jestli je to pravda, ale někde jsem slyšela, že jsou i snad nějaké speciální tampony pro ženy s mykózou. Asi je ale nebudou prodávat v drogerii. Možná v lékarně? Možná by stálo za to se zeptat.
Veronika, (21. 08. 2012 21:58) Reagovat
Andy je to pravda ;-) opravdu existujou nemám s tím skušenosti, ale podle toho co píšou je to opravdu dobré :) dám tu odkaz možete přečíst na co to vlastně je dobré 8) http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/22064-novinka-tampony-nove-generace
radmila, (12. 04. 2010 13:42) Reagovat
Ahoj, loni vlete jsem trpěla na zánět močověho měchíře, tím se mi i výtok který jsem mela už předtím ještě zhoršil, a ted se mi mykoza vraci skoro kazdý mesic, prosím o radu jak se toho nadobro zbavit....děkuji
Martina, (01. 05. 2010 11:08) Reagovat
Dobrý den. Chtěla jsme se zeptat zda je možné chytnout kvasinku v bazénu.A jestli je to možné, tak proč.Děkuji za odpovědˇ
Danka, (10. 09. 2010 20:18) Reagovat
Na všechny gynekologické potíže: odkyselit organismus + anionové vložky (intimky + menstruační)od Lady anion s Far-IR na www.anionlady.cz- jukněte tam na video- fakt bezva, uděláte si obrázek a pokud vyzkoušíte jako já, zbavíte se potíží.
RENDA, (11. 10. 2010 08:39) Reagovat
Ahoj, pokud máš sklony k mykózám, můžeš snadno cyhtit i něco v bazénu. Já jsem svou první mykózu dostala asi právě touto cestou. Jinak mi pomáhá, když si beru do bazéu tampon. Zkus to tak, minimalizuješ riziko infekce.
Milada, (01. 11. 2012 12:00) Reagovat
Já právě kvůli tomu, že docela často trpím mykózami, tak se to snažím nepokoušet a do bazénu raději vůbec nechodím. I když mě nenapadlo vzít si tampon. Akorát přemýšlím, že je to skutečně záruka, že nic nechytím. Zkusím se poradit s gynekologem.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty