Úvod Fakta o mykóze

Fakta o mykóze

Mohou genitální mykózou onemocnět i muži?

Není to sice tak časté jako u žen, ale mohou. Jde o přemnožení kvasinek a plísní v oblasti žaludu a předkožkového vaku. Nemoc se projevuje podobně jako u žen, tedy svěděním, pálením, zarudnutím, případně otokem. Výtok u mužů nebývá, v okolí žaludu a předkožky se může hromadit hlen. Muži mohou být nosiči tohoto onemocnění, přitom se u nich nemusí rozvinout a projevit.

Je vaginální mykóza pohlavně přenosná?

Vaginální mykóza se nepovažuje za pohlavně přenosnou chorobu, nicméně jí mohou trpět oba partneři a opakovaně ji na sebe přenášet prostřednictvím pohlavního styku. Přičemž jeden z nich (většinou je to muž), nemusí mít žádné vnější projevy. Proto pokud se přistupuje k léčbě, je lépe brát to v úvahu, a zahájit komplexní léčbu obou partnerů. Uškodit to nemůže a dá se tak předejít nepříjemnému opakování nemoci a komplikacím v sexuálním životě.TIP : Jaké jsou příčiny lyšeje (ekzému? Atopický ekzém a jak jej léčit. rady, tipy, postupy.

Vaginální mykóza v těhotenství

Toto nepříjemné onemocnění se velmi často a opakovaně objevuje v těhotenství. Je to z největší pravděpodobností způsobeno změnou hladiny hormonů v krvi. Ženský hormon estrogen stoupá, zároveň s ním se zvyšuje hladina polysacharidu glykogenu v pochvě. Sliznice vagíny se stává citlivější a vnímavější k mykotickým infekcím.

V těhotenství je vždy nutné jakékoliv komplikace i nemoci konzultovat s lékařem a podrobit se příslušné léčbě. Léčba vaginálních mykóz v těhotenství je složitější a méně účinná. Po porodu a ustálení hladiny hormonů do normálu se vše upraví.

Pro své nepříjemné projevy se vaginální mykózy většinou včas léčí a tak neohrožují plod.


Diskuse (9 komentářů)

problem, (05. 11. 2010 17:06) Reagovat
prosim vas je to desne dulezite ... uz dvakrat jsem si prodelala mykozu a nedavno jsem spala s mim pritelem a jak je znamo tak se ppritom dela vsechno ... takze i jazykem . a pritelovi ten jazyk ted pali a nemuze jist nic ... potrebovala bych vedet jestli se da na ten jazyk zakoupit neco v lekarne :-(
Jainka, (26. 11. 2011 17:25) Reagovat
U tohoto problému mi nesmírně pomohl wobenzym. Doporučila mi ho gynekoložka preventivně a počet výskytu mykóz se rapidně snížil. A to jsem je měla takřka každý měsíc.
matej, (18. 04. 2012 19:05) Reagovat
Chcem sa opytat, ci je mozne prevadzkovat oralny sex pocas ochorenia obidvoch partnerov vaginalnou mykozou. Ja a moja priatelka sa uz liecime.ňdakujem za odpoved
Katka, (01. 01. 2013 21:59) Reagovat
Chci se zeptat.. Už podruhé se léčím na vaginální mykózu a léky mám téměř dobrané. Když mi je gyn. předepisovala, řekla mi, at nemám sex.. O Silvestra jsme se však s přítelem spolu vyspali, + jsem ho i kouřila po tom, co byl ve mě... a mě by zajímalo, zda to ode mě může chytit, či zda je možné, abych měla problém co se týče toho kouření, protože mě od té doby strašně bolí v krku, ale angínu nemám. Děkuji.
Andrea, (16. 10. 2013 17:41) Reagovat
je mi 14 a asi jsem dostala tu mykozu ke gynekolovi nemůžu jít tak co mam dělat ??
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty