Úvod Fakta o mykóze

Fakta o mykóze

Mohou genitální mykózou onemocnět i muži?

Není to sice tak časté jako u žen, ale mohou. Jde o přemnožení kvasinek a plísní v oblasti žaludu a předkožkového vaku. Nemoc se projevuje podobně jako u žen, tedy svěděním, pálením, zarudnutím, případně otokem. Výtok u mužů nebývá, v okolí žaludu a předkožky se může hromadit hlen. Muži mohou být nosiči tohoto onemocnění, přitom se u nich nemusí rozvinout a projevit.

Je vaginální mykóza pohlavně přenosná?

Vaginální mykóza se nepovažuje za pohlavně přenosnou chorobu, nicméně jí mohou trpět oba partneři a opakovaně ji na sebe přenášet prostřednictvím pohlavního styku. Přičemž jeden z nich (většinou je to muž), nemusí mít žádné vnější projevy. Proto pokud se přistupuje k léčbě, je lépe brát to v úvahu, a zahájit komplexní léčbu obou partnerů. Uškodit to nemůže a dá se tak předejít nepříjemnému opakování nemoci a komplikacím v sexuálním životě.TIP : Jaké jsou příčiny lyšeje (ekzému? Atopický ekzém a jak jej léčit. rady, tipy, postupy.

Vaginální mykóza v těhotenství

Toto nepříjemné onemocnění se velmi často a opakovaně objevuje v těhotenství. Je to z největší pravděpodobností způsobeno změnou hladiny hormonů v krvi. Ženský hormon estrogen stoupá, zároveň s ním se zvyšuje hladina polysacharidu glykogenu v pochvě. Sliznice vagíny se stává citlivější a vnímavější k mykotickým infekcím.

V těhotenství je vždy nutné jakékoliv komplikace i nemoci konzultovat s lékařem a podrobit se příslušné léčbě. Léčba vaginálních mykóz v těhotenství je složitější a méně účinná. Po porodu a ustálení hladiny hormonů do normálu se vše upraví.

Pro své nepříjemné projevy se vaginální mykózy většinou včas léčí a tak neohrožují plod.


Diskuse (9 komentářů)

Veronika, (04. 02. 2014 16:07) Reagovat
Krásný den všem, také jsem už byla zoufalá - s mykózou pravidelně 2x v měsíci - a chystala se na poslední pokus ve formě Wobenzymu, ale měla jsem štěstí a dřív jsem navštívila masáž pro ženy. Je to už 3 měsíce, co jsem na ní byla poprvé a od té doby nemám ani náznak mykózy. Zřejmě to jde i přirozenou cestou. Zkuste to taky. www.davidmasaze.cz. Jedná se o velmi solidního maséra, který se zaměřuje na ženské energie a tím i pomoc při ženských potížích. Za zkoušku nic. :-)
Anička, (16. 03. 2014 20:43) Reagovat
[quote name="Andrea"]je mi 14 a asi jsem dostala tu mykozu ke gynekolovi nemůžu jít tak co mam dělat ??[/quote]Ahoj, já to měla poprvé v 15-ti.Neboj se svěřit svojí mamce, pomůže ti.Taková "babská" rada je, natřít si ji jogurtem ;). Mě také pomohly kapky algifen, ale to je hlavně na tu bolest břicha.
Victor, (10. 08. 2014 21:56) Reagovat
My brother suggested I might like this blog.He was totally right. This post actually made my day. You can not imagine simply how much time I had spent for this info!Thanks!Here is my blog - bolas chinas: http://bolasvaginales.tumblr.com/
Allie, (17. 09. 2014 16:04) Reagovat
Thanks for every other informative blog. The place else may I am getting that kind of info written in such an ideal approach?I have a challenge that I am simply now working on, and I've been at the look out for such information.Also visit my web site; Sex chat: http://area-date-finder.info/free_adult_chat.html
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty