Úvod Léčba mykóz

Léčba mykóz

Léčba vaginálních mykóz

Léčba vaginálních mykóz je většinou jednoduchá. Spočívá v zavádění speciálních kapslí či tablet dovnitř vagíny, případně v aplikaci (mazání) mastí na vnější podrážděnou část genitálu. U mužů se používá pouze mast. Pokud se infekce vrací, nebo v preventivní léčbě (při užívání antibiotik) se doporučuje užívání probiotik per orálně (ústy), k navození přirozené rovnováhy vaginálního prostředí.

Mnoho prostředků, které léčí vaginální mykózy je k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu. Je tedy možná i samoléčba, pokud si je pacientka jistá vaginální mykózou.

Diagnostika  a léčba lékaře je však vždy lepší. Lékařské ošetření je nutné:

  • V těhotenství
  • Při prvním onemocnění mykózou
  • U mladistvých
  • V případě, že nemoc po aplikaci léků neustupuje
  • Při netypickém zapáchajícím výtoku


TIP : vše o střevních potížích najdete na Střevní chřipka - střevní viróza a jak ji léčit.

Na vaginální mykózy existuje i několik „babských rad“, např. výplach a potírání genitálií kyselými mléčnými produkty (mléko, kyška apod.). V každém případě je lépe důvěřovat speciálním lékům, mnohé z nich jsou cenově přijatelné.


Diskuse (86 komentářů)

Zuzka, (03. 09. 2011 11:02) Reagovat
Dobrý den. Mykózu dostávám pravidelně každé léto. Tentokrát se to ale nedá vydržet. Při močení se mi z toho úporného pálení dělá černo před očma a po každém močení si musím na chvíli sednout do ledové vody. Doma mám balení Wobenzymu, ale nejsem si jistá, jestli se nepoužívá pouze jako prevencene a zda mi při léčbě, když už je mykóza v plném proudu, pomůže. Děkuji za rady
malla, (05. 09. 2011 11:59) Reagovat
Taky jsem řešila stejný problém a kamarádka mi doporučila olejíček Albisan od Original Atok. Zavádí se vždy několik kapek na tampónu. Neměli ho u nás v lékárně, tak jsem hledala na internetu a našla buď přímo u výrobce nebo ještě levněji na natusen.cz , ale když to dáte hledat do zbozi.cz, tak vám to najde spoustu dodavatelů. Doporučují používat spolu s balzámem Intisan.
Kateřina, (10. 09. 2011 14:38) Reagovat
Reaguji na bylinky. přímo proti candidě albikans je přípravek candisan od aromaterapie Karle Hádek. Dává se pár kapek na tampon jak je výše zmíněno. Doporučuji koupit ,, Hádkovskou" kosmetiku, protože ta je puvodní, Atok je odnož a používá konzervanty a parfémované věci na mykozu není to správný. Dá se k tomu přikoupit intimiss a femishea, ale to je vždy podle případu jiný. Základ je rozhodně candisan.Vice na karelhadek.eu . Můžu jedině toto doporučit!
Terka, (17. 11. 2011 17:06) Reagovat
Ahoj, celou diskusi jsem si přečetla a tak nějak nevím, co mám tedy zkusit. Dočetla jsem se, že mezi ty nejlepší patří asi Wobenzym, ale jelikož se to pálení nedá snést, budu muset zkusit zatim něco jiného, protože ten je na mě momentálě moc drahý. :sigh: Je ještě něco, s čím máte dobré zkušenosti? Děkuju za odpověď, Terka
radka, (17. 02. 2012 05:20) Reagovat
Ahoj. pokud cítíš pálení, je to zánět v močových cestách a na to musíš vyhledat lékaře, aby ti předepsal antibiotika. Na to ti už mast proti mykoze nepomůže. Měla jsem stejný problém
Infinity, (11. 12. 2017 10:58) Reagovat
Ahoj, můžu se zeptat co ti na to doktor napsal?
Peta, (18. 11. 2011 17:06) Reagovat
Trpím dlouhodově na vaginální mykózu. Wobenzym se mi osvědčil, je sice dražší - je třeba koupit velké balení a užívat jej delší dobu - ale mně zabírá.
inet, (23. 11. 2011 22:38) Reagovat
Zdravím, já měla skoro třičtvrtě roku opakovaně každý cca. týden mykózu, samozřejmě nic nezabíralo už jsem byla zoufalá. Poté, co jsem po dlouhém zvážení vyměnila paní doktorku jsem zaznamenala aspoň malý pokrok v tom, že nová paní doktorka měla zájem mi pomoci a navrhla různé varianty řešení. První varianta čípky Pimafucin (myslím, že tak nějak se to jmenovalo) na týden zabral, poté opět znovu a opět návštěva gyndy. Po další poradě, jsem dostala předepsaný MYCOMAX (odkvašení celého těla) a byla mi doporučena enzymoterapie (zakoupila jsem Apo-Curenzym je poměrně levnější a neberou se tak velké dávky jako u Wobenzymu) a mám z této druhé varianty velmi dobrý pocit už měsíc jsem bez mykózy. Tak pořád doufám, že to byla ta správná pomoc konečně.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty