Úvod Recenze knih

Recenze knih


název knihy : Systémové mykózy a jejich léčba
Autor: Jan Haber
Nakladatelství: Galén
Město: Praha
Rok vydání: 1995
Počet stran: 319
ISBN: 80-85824-16-7
cena : nelze běžně zakoupit, pouze knihovny
Anotace

Monografie „Systémové mykózy a jejich léčba“ je koncipována tak, aby mohla sloužit jako referenční zdroj informací o oportunních mykotických infekcích u imunologicky oslabených pacientů.


Naše recenze

Na začátku knihy se seznámíme s terminologickými poznámkami. První část je pak věnována epidemilogii oportunních mykotických infekcí. Jsou zde přiblížené kandidózy, aspergilózy, mukormykózy atd. Seznámíte se s mechanismy vzniku oportunní mykotické infekce a s jejími obecnými a specifickými faktory, s obrannými mechanismy hostitele… Další kapitola se soustřeďuje na klinické projevy mykotických infekcí (knadidóza, mukokutánní kandidóza, orgánová kandidóza, kandidémie, zásady terapie, aspergilóza, kryptokokóza a další podrobné informace k této problematice. Více se také dozvíte o diagnostice systémových mykotických infekcích. Druhá část knihy je podrobně věnována antimykotikům.Najdete tu informace o polyenech, emafotericinu B, amfotericinu B na tukovém nosiči, antimetabolitech, flucytozinu, azolových antymkotikách, mykonazalu, ketokonazolu, flukonaolu, intrakonazolu. Poslední kapitola přibližuje prylaxii mykotických infekcí, konkrétně tu jsou fakta o režimových opatřeních, totálním ochranným režimu atd. Tuto poslední kapitolu připravil Vladimír Krčméry a je psána ve slovenštině. Na konci knihy najdete použitou a doporučenou literaturu, více o autorech a přehledný rejstřík. Kniha je odborného rázu a je v ní velké spektrum informací. Laikovi se publikace může číst velmi obtížně. Najdete tu tabulky a přehledné nákresy, které vám více celou problematiku přiblíží.


Diskuse (6 komentářů)

Katia, (22. 06. 2015 03:27) Reagovat
Pretty! This was an extremely wonderful article. Thanks for supplying these details.Here is my blog; mp3 players gadgets: http://gadgetsjr.com/mp3-mp4-players
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty