Úvod Slovník použitých pojmů

Slovník použitých pojmů

Slovník použitých cizích a odborných slov :


Antibiotika
- léky, které se předepisují a podávají v případě infekcí (zánětů).

Komplexní přístup - v tomto případě to znamená, že se do léčby zahrne nejen pacientka, ale i její sexuální partner.

Konzistence - způsob soudržnosti nějakého materiálu. V případě vaginální mykózy jde o to, zda je výtok řídký či hustý.

Mikroflora - souhrn mikroorganismů v nějakém prostředí, např. ve vagíně (v jiných případech ve střevě, v ústech apod.). Podobný výraz je i mikroklima.

Probiotika - jsou preparáty, které upravují mikroklfloru v nějakém prostředí (vagíně, střevech) tak, aby byla optimální. Přispívají tak ke zdraví daného jedince a ke zvýšení celkové jeho obranyschopnosti.

Stres - je stav zátěže, kdy je jedinec vystaven náhlým či mimořádným podmínkám. Zahrnuje i způsob obrany a znovunastolení rovnováhy.


Diskuse (2 komentáře)

Zdena, (28. 02. 2012 09:26) Reagovat
Dobrý den,stres, špatná životospráva a přemíra hygieny je to nejhorší. Jakmile jsem toto porušila byl konec a musela jsem nasadit antimykotika. Pomáhal mi také Wobenzym,jenž příznivě ovlivňoval mou imunitu.
Marcia, (29. 07. 2014 19:02) Reagovat
I do not know if it's just me or if perhaps everybody else encountering issues with your website.It appears like some of the text in your content are running off the screen. Can someone else please provide feedback and let me know if this is happening to them as well?This might be a issue with my web browser because I've had this happen previously.CheersMy website: potíže s erekcí (http://erektilnidysfunkce.wordpress.com: http://erektilnidysfunkce.wordpress.com)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty