Úvod Léčba mykóz

Léčba mykóz

Léčba vaginálních mykóz

Léčba vaginálních mykóz je většinou jednoduchá. Spočívá v zavádění speciálních kapslí či tablet dovnitř vagíny, případně v aplikaci (mazání) mastí na vnější podrážděnou část genitálu. U mužů se používá pouze mast. Pokud se infekce vrací, nebo v preventivní léčbě (při užívání antibiotik) se doporučuje užívání probiotik per orálně (ústy), k navození přirozené rovnováhy vaginálního prostředí.

Mnoho prostředků, které léčí vaginální mykózy je k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu. Je tedy možná i samoléčba, pokud si je pacientka jistá vaginální mykózou.

Diagnostika  a léčba lékaře je však vždy lepší. Lékařské ošetření je nutné:

  • V těhotenství
  • Při prvním onemocnění mykózou
  • U mladistvých
  • V případě, že nemoc po aplikaci léků neustupuje
  • Při netypickém zapáchajícím výtoku


TIP : vše o střevních potížích najdete na Střevní chřipka - střevní viróza a jak ji léčit.

Na vaginální mykózy existuje i několik „babských rad“, např. výplach a potírání genitálií kyselými mléčnými produkty (mléko, kyška apod.). V každém případě je lépe důvěřovat speciálním lékům, mnohé z nich jsou cenově přijatelné.


Diskuse (86 komentářů)

lolík, (11. 07. 2013 14:31) Reagovat
Je mi teprve 14 a mam příznaky vaginální mykózy a je mi blbe si jít do lékárny pro mastičku nebo čípky dáte mi někdo nějakou babskou radu :)
Nikolka, (14. 08. 2013 20:06) Reagovat
[quote name="lolík"]Je mi teprve 13 a mam příznaky vaginální mykózy a je mi blbe si jít do lékárny pro mastičku nebo čípky dáte mi někdo nějakou babskou radu ? A nebo jak se ta mast jmenuje ? a jak se užívá a kolik stojí ?
Klára, (29. 11. 2013 17:14) Reagovat
Dobrý den, je mi 21 let a mám příznaky na vaginální mykozu. Chtěla bych jít na gynekologii ale nejdříve bych chtěla zkusit jestli na to nejsou nějaké masti, nebo léky. Poradí mi někdo? Není to nic příjemného, ráda bych se toho co nejdříve zbavila, nemám to poprvé. Předem děkuji.
Spencer, (04. 01. 2014 18:14) Reagovat
Dobry den, jemi teprve 14 a myslim ze mam priznaky vaginalni mykozy . Vycetlajsem , ze pomaha kysele mleko , nemate nekdo jiny zpusob jak to resit bez rodicu , gynekologa atd . ?
Veronika, (04. 02. 2014 15:46) Reagovat
Krásný den všem, také jsem už byla zoufalá - s mykózou pravidelně 2x v měsíci - a chystala se na poslední pokus ve formě Wobenzymu, ale měla jsem štěstí a dřív jsem navštívila masáž pro ženy. Je to už 3 měsíce, co jsem na ní byla poprvé a od té doby nemám ani náznak mykózy. Zřejmě to jde i přirozenou cestou. Zkuste to taky. www.davidmasaze.cz. Jedná se o velmi solidního maséra, který se zaměřuje na ženské energie a tím i pomoc při ženských potížích. Za zkoušku nic. :-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty