Úvod Léčba mykóz

Léčba mykóz

Léčba vaginálních mykóz

Léčba vaginálních mykóz je většinou jednoduchá. Spočívá v zavádění speciálních kapslí či tablet dovnitř vagíny, případně v aplikaci (mazání) mastí na vnější podrážděnou část genitálu. U mužů se používá pouze mast. Pokud se infekce vrací, nebo v preventivní léčbě (při užívání antibiotik) se doporučuje užívání probiotik per orálně (ústy), k navození přirozené rovnováhy vaginálního prostředí.

Mnoho prostředků, které léčí vaginální mykózy je k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu. Je tedy možná i samoléčba, pokud si je pacientka jistá vaginální mykózou.

Diagnostika  a léčba lékaře je však vždy lepší. Lékařské ošetření je nutné:

  • V těhotenství
  • Při prvním onemocnění mykózou
  • U mladistvých
  • V případě, že nemoc po aplikaci léků neustupuje
  • Při netypickém zapáchajícím výtoku


TIP : vše o střevních potížích najdete na Střevní chřipka - střevní viróza a jak ji léčit.

Na vaginální mykózy existuje i několik „babských rad“, např. výplach a potírání genitálií kyselými mléčnými produkty (mléko, kyška apod.). V každém případě je lépe důvěřovat speciálním lékům, mnohé z nich jsou cenově přijatelné.


Diskuse (86 komentářů)

Zuzana, (02. 10. 2015 19:44) Reagovat
Dobrý den, je mi teprve 12 a nedávno jsem brala antibiotika. Trpím svěděním a ostatními příznaky mykozy. Neměly byste nějaké domácí rady jak se jí zbavit? Ke gynekologovi se mi popravdě moc nechce.
Ollie, (24. 11. 2015 07:52) Reagovat
What a data of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how on the topic of unexpected emotions.Look into my page :: http://blogbielizna.wordpress.com: http://blogbielizna.wordpress.com
Silva, (09. 11. 2016 08:58) Reagovat
Vaginální mykóza mě trápila hlavně v létě. Stačilo jedno vycákání v bazénu a bylo zaděláno. Loní jsem vždy pospíchala na gyndu, dostala léky nebo čípky a byl klid. Letos jsem to řešila užíváním Probiolactu. Doporučila mi ho kamarádka. Musím jí poděkovat.
Klára, (31. 08. 2017 09:25) Reagovat
Dobrý den, byl mi předepsán Mycomax na léčbu vaginální mykozy. Tabletu jsem si vzala a další si mám vzít až za 4 tydny. Je to už asi přes 2 tydny od první tablety a už nepociťuji zadny problém. A proto se chci zeptat zdali můžu mít pohlavní styk nebo počkat až za ty 4 tydny. Děkuji za odpověď
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty