Úvod Léčba mykóz

Léčba mykóz

Léčba vaginálních mykóz

Léčba vaginálních mykóz je většinou jednoduchá. Spočívá v zavádění speciálních kapslí či tablet dovnitř vagíny, případně v aplikaci (mazání) mastí na vnější podrážděnou část genitálu. U mužů se používá pouze mast. Pokud se infekce vrací, nebo v preventivní léčbě (při užívání antibiotik) se doporučuje užívání probiotik per orálně (ústy), k navození přirozené rovnováhy vaginálního prostředí.

Mnoho prostředků, které léčí vaginální mykózy je k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu. Je tedy možná i samoléčba, pokud si je pacientka jistá vaginální mykózou.

Diagnostika  a léčba lékaře je však vždy lepší. Lékařské ošetření je nutné:

  • V těhotenství
  • Při prvním onemocnění mykózou
  • U mladistvých
  • V případě, že nemoc po aplikaci léků neustupuje
  • Při netypickém zapáchajícím výtoku


TIP : vše o střevních potížích najdete na Střevní chřipka - střevní viróza a jak ji léčit.

Na vaginální mykózy existuje i několik „babských rad“, např. výplach a potírání genitálií kyselými mléčnými produkty (mléko, kyška apod.). V každém případě je lépe důvěřovat speciálním lékům, mnohé z nich jsou cenově přijatelné.


Diskuse (86 komentářů)

nunuuuu, (04. 05. 2013 16:21) Reagovat
[quote name="Monča"]Ahoj, trápí mě vaginální mykoza už jsem vyzkoušela všechno možné a nezabírá nic. Prosím pomozte mi!!!! .. Je to opravdu už otravné..[/quote]doporučuji clotrimazol krém .. stojí to do 60 kč a fakt funguje :)
Betty, (04. 05. 2013 16:24) Reagovat
[quote name="Martina"]:-| Ahoj prosím já mám už asi týden bolest v podbříšku a z výtěrů my vyšla mykoza :-| ale co mě trápí nejvíce je,že sem už 20 dní nedostala menstruaci je možné,že při mykoze se menstruace opozdí!!!Děkuji za odpověd[/quote]Ahoj určitě je to možné já např neměla po dobu mykózy menstruaci vůbec :)
brumbrum, (04. 06. 2013 19:57) Reagovat
Dobrý den, přečetla jsem si Váš článek a mám problém odpovídající tomuto:Výtok, který může být zprvu řídký, později má bílou tvarohovitou konzistenci. V některých případech se neobjeví na prádle, ale zůstává uvnitř pochvy, kde tvoří hrudkovitou hmotu. Mohla bych se zeptat, co na to pomáhá? Nějaké prášky nebo něco? Děkuji za odpověď :)
Lenka, (12. 06. 2013 17:14) Reagovat
Ahoj, chtěla jsem se zeptat. Mám mykozu a v lékarně mi doporučili Jenamazol(mastička k vnějšímu i vnitřnímu užití pouze na 3 dny). Užívám ji již 2 den a přijde mi že je to pořádné stejne... Nemá s tím někdo z vás zkušnost?
Petra, (02. 07. 2013 18:06) Reagovat
Dobrý den, je mi 15 let a svědí mě vagína a mám malý výtok.Ted jsem dobrala antibiotika(měla jsem angínu).Může to být mikóza? Co s tím ? Je mi to divné říct rodičům
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty