Úvod Léčba mykóz

Léčba mykóz

Léčba vaginálních mykóz

Léčba vaginálních mykóz je většinou jednoduchá. Spočívá v zavádění speciálních kapslí či tablet dovnitř vagíny, případně v aplikaci (mazání) mastí na vnější podrážděnou část genitálu. U mužů se používá pouze mast. Pokud se infekce vrací, nebo v preventivní léčbě (při užívání antibiotik) se doporučuje užívání probiotik per orálně (ústy), k navození přirozené rovnováhy vaginálního prostředí.

Mnoho prostředků, které léčí vaginální mykózy je k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu. Je tedy možná i samoléčba, pokud si je pacientka jistá vaginální mykózou.

Diagnostika  a léčba lékaře je však vždy lepší. Lékařské ošetření je nutné:

  • V těhotenství
  • Při prvním onemocnění mykózou
  • U mladistvých
  • V případě, že nemoc po aplikaci léků neustupuje
  • Při netypickém zapáchajícím výtoku


TIP : vše o střevních potížích najdete na Střevní chřipka - střevní viróza a jak ji léčit.

Na vaginální mykózy existuje i několik „babských rad“, např. výplach a potírání genitálií kyselými mléčnými produkty (mléko, kyška apod.). V každém případě je lépe důvěřovat speciálním lékům, mnohé z nich jsou cenově přijatelné.


Diskuse (86 komentářů)

verča, (14. 05. 2012 18:47) Reagovat
zdá se, že mě tato choroba postihla také, někde jsem se včera dočetla, že na tento problém může pomoci tea tree krém na vaginální mykozu.Nikde jsem se tady v těchto příspěvcích nedočetla, že by s tím měl někdo zkušenost.zajímalo by mě jakou.Prosím, napište.
verča, (14. 05. 2012 18:52) Reagovat
Používá někdo na tento problém tee tree krém na vaginální mykozu ?Ozvěte se jakou s tím máte zkušenost,nedočetla jsem se,že by to někdo používal. Děkuji
Market, (16. 05. 2012 12:29) Reagovat
Potom co už rok bojuji s gyn problémy včetně mykóz jsem vystřídala bezpočet antimykotik, vč. polykacích celkových, wobenzym, enzymy jiné, laktobacily, probiotika, všechny možné babské rady, preventivní doporučení, doplňky stravy, dietu a vše bez úspěchu. Nakonec jsem se obrátila na celostní medicínu resp. METODU ŘÍZENÉ DETOXIKACE organizmu. Dlouho jsem se bránila a nevěřila tomu, ale nakonec je to asi nejlepší řešení. Předně(a to uznává i západní medicína, jen vám to možná gynekolog neřekl) vaginální mykoza (trvá-li a opakuje se) často není jen problém pochvy, ale i jiných částí těla, proto mnohdy léčba dlouhodobě nezabírá. Kombinuji nyní změnu stravy, bylinné extrakty dr. Jonáše a tzv. anionové vložky a těším se, že si zase dám dort a vykoupu se v bazénu a bez mykózy! :) btw, anionové vložky jsou taky zajímavá záležitost, koukněte na web anionlady.com
Sihaja, (26. 06. 2012 11:34) Reagovat
Ahoj, také mám neustále tyto problémy, zaujal mne Tvůj příspěvek s metodou řízené detoxikace, můžeš k tomu doporučit více? Např. nějakého léčitele, který se tomu věnuje? Děkuji!
Barča, (05. 06. 2012 21:04) Reagovat
Ahoj, myslím, že mám mykózu, protože mám některé ze znaků mykózy, bojím se to říct mámě. Může nastat mykóza kvůli sexu, nebo ne ? Protože to začalo až asi měsíc po prvním sexuálním styku. Děkuji za odpověď, moc mi pomůže.
Lékař, (20. 06. 2012 10:06) Reagovat
Uvedu vám vhodný způsob léčby, která se osvědčila v nedávné klinické studii na řadě pracovišť.Tato studie prokázala, že nejlepším způsobem vyléčení vaginálních mykóz je kombinovaná léčba antimykotikem a Wobenzymem. Antimykotikum (co nejúčinnější - aplikované místně a případně i celkově) vám předepíše gynekoložka nebo gynekolog, Wobenzym, který posiluje imunitu, omezuje záněty a zvyšuje účinnost antimykotika, se užívá 8 až 10 týdnů v denních dávkách 3x5 nebo 2x8 dražé - pak ráno a večer - (i po využívání antimykotika). Dražé W. se polykají celá nalačno půl hodiny před jídly a hodně se zapíjejí slabým čajem. Hned na začátku kombinované léčby nasaďte při případném sexu přísný kondomový styk, protože infikován kvasinkami může být i váš sexuální partner. I on by měl být i vyšetřen a případně zaléčen antimykotikem - jinak hrozí reinfekce při nekrytém styku.
Levandulová, (24. 06. 2012 18:30) Reagovat
moje gynekoložka mi poradila v podstatě totéž. Koupila jsem si dvě různá balení Wobenzymu, to velký 800 a ještě 200 a v podstatě mi to takhle vyšlo na kompletní léčbu. Já jsem předtím trpěla opakovanými kvasinkovými infekcemi několik let se střídavými pauzami a bylo to už šílený. Jenže samotný mastičky a čípky mi na chvíli ulevily, ale pořád se to vracelo. Doktorka mi to radila už dřív, ale nechtěla jsem dávat tolik peněz, jenže ono se to prostě vyplatí. Už jsem devět měsíců bez jakékoliv recidívy a klepu na dřevo :D
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty