Úvod Léčba mykóz

Léčba mykóz

Léčba vaginálních mykóz

Léčba vaginálních mykóz je většinou jednoduchá. Spočívá v zavádění speciálních kapslí či tablet dovnitř vagíny, případně v aplikaci (mazání) mastí na vnější podrážděnou část genitálu. U mužů se používá pouze mast. Pokud se infekce vrací, nebo v preventivní léčbě (při užívání antibiotik) se doporučuje užívání probiotik per orálně (ústy), k navození přirozené rovnováhy vaginálního prostředí.

Mnoho prostředků, které léčí vaginální mykózy je k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu. Je tedy možná i samoléčba, pokud si je pacientka jistá vaginální mykózou.

Diagnostika  a léčba lékaře je však vždy lepší. Lékařské ošetření je nutné:

  • V těhotenství
  • Při prvním onemocnění mykózou
  • U mladistvých
  • V případě, že nemoc po aplikaci léků neustupuje
  • Při netypickém zapáchajícím výtoku


TIP : vše o střevních potížích najdete na Střevní chřipka - střevní viróza a jak ji léčit.

Na vaginální mykózy existuje i několik „babských rad“, např. výplach a potírání genitálií kyselými mléčnými produkty (mléko, kyška apod.). V každém případě je lépe důvěřovat speciálním lékům, mnohé z nich jsou cenově přijatelné.


Diskuse (86 komentářů)

Martina, (06. 07. 2012 11:39) Reagovat
ahoj, tak já trpím tím stejným, ale když sem přišla do lékárny s tím že chci něco na mykózu, dali mi mykoseptin, ve kterym není vůbec napsáno kam se to maže, takže když jsem si tim namazala rodidla, myslela jsem že uhořim, hrůza... teď zjišťuju, že mi asi nedali mast na vaginální mykózu, ale na jakoukoliv, takže... nikdy více.
Lůca, (11. 07. 2012 07:24) Reagovat
Mě osobně nejvíce pomohlo Candibene. Měla jsem od lékaře napsaný několikrát Polygynax a ten mi ale vůbec nezabral. Dřív jsem tyhle problémy měla furt a tak jsem kompletně vyřadila tanga a nedávno se mi potvrdilo,že to byl krok správným směrem. Vzala jsem si je teď 2x na sebe a mykoza je zpátky. Takže už nikdy víc!
Krista, (29. 11. 2012 15:22) Reagovat
Byla jsem náchylná na různé virózy a hlavně ženské záněty, proto jsem užívala antibiotika. Kamarádka mi doporučila laktobacily imunit. Užívám je zatím 2 měsíce a zatím mám od problémů klid…
Ver., (30. 03. 2013 11:38) Reagovat
Ahoj máte někdo vyzkoušený Clotrimazol ? :cry:
Jita, (30. 03. 2013 17:36) Reagovat
Clotrimazol - cipky i mast mam vyzkousene, asi nejlepsi lecba, zabira dobre a cipku je dostatek pro vyleceni ;-)
Ver., (30. 03. 2013 18:00) Reagovat
Moc Děkuji :-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2021 © Vaginální-mykóza.com
Kontakty